Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tatrancov strážia kamery 2009

Vysoké Tatry: Na zlodejov si posvietia kamery

 

Mestská polícia vo Vysokých Tatrách dnes spustila nový kamerový monitorovací systém.

Jediným želaním zástupcu náčelníka Mestskej polície Jozefa Štefaňáka je dosiahnuť aspoň to, čo sa podarilo ich kolegom v poľskom Zakopanom. „Po zavedení kamerového monitorovacieho systému klesol počet hlásených vreckových krádeží o 50 percent. Takže toto by som prial aj nášmu systému do budúcnosti,“ povedal J. Štefaňák počas dnešného spustenia kamerového systému vo Vysokých Tatrách.
Päť kamier bude sledovať miesta, kde je najväčší pohyb
ľudí a kde v minulosti dochádzalo k najväčším problémom. Dve kamery sú umiestnené v centre Starého Smokovca, v centre a na sídlisku v Tatranskej Lomnici a jedna kamera monitoruje Dolný Smokovec. Jozef Štefaňák si od kamier sľubuje, že nahradia dvoch policajtov, o ktorých Mestská polícia vo Vysokých Tatrách prišla pre hospodársku krízu. Kamerový systém by mal podľa Štefaňáka „zvýšiť bezpečnosť v meste a znížiť pouličnú kriminalitu.“
Kriminalita vo Vysokých Tatrách je podľa Štefaňáka aj napriek vysokej návštevnosti turistami nízka. Tatranskí policajti mali v minulosti najväčšie problémy s vykrádaním a krádežami áut. Počas skúšobnej prevádzky sa už policajtom podarilo zdokumentovať prípady vandalizmu. Vďaka kamerám sa podarilo policajtom rýchlejšie reagovať a zabrániť väčším škodám.
Celkové náklady na zavedenie kamerového monitorovacieho systému dosiahli 37 500 eur, z čoho podstatnú časť získalo mesto z Rady vlády pre prevenciu kriminality. Z vlastného rozpočtu investovalo mesto do kamerového systému 7 500 eur.
 

zdroj:Braňo Bielený, Nový Čas

 

V Tatrách pribudlo päť kamier


Vo Vysokých Tatrách pribudlo päť nových kamier. Mestskí policajti si od nich sľubujú zníženie kriminality. O bezpečí hovorí aj samotný primátor Ján Mokoš.

VYSOKÉ TATRY. V Tatrách trápi najčastejšie mestských policajtov vykrádanie áut. To by sa už čoskoro malo stať minulosťou. Od včera totiž vo Vysokých Tatrách funguje oficiálne naplno kamerový systém. Päť kamier rozmiestnili do častí, kde je najväčší pohyb ľudí.

"Dve kamery sú v centre Starého Smokovca, ďalšie dve máme v centre Tatransej Lomnice. Jednu sme umiestnili na sídlisku v Dolnom Smokovci," hovoril zástupca náčelníka Mestskej polície vo Vysokých Tatrách Jozef Štefaňák.
Jozef Štefaňák, zástupca náčelníka spolu so svojimi kolegami sa pri kontrole poriadku vo Vysokých Tatrách striedajú v stálych službách.
 

Prvé odhalenia
Kamery fungovali provizórne už celý mesiac september. Ako sme sa dozvedeli, prvé plody modernej techniky a zručnosti tatranských mestských policajtov sú na svete. "Za posledný mesiac sme zaznamenali vandalizmus v jednej z mestských častí. Kamery nám pomohli rýchlejšie reagovať. Zabránili sme i vyšším škodám," dôvodil zástupca náčelníka.

Pod tatranskými končiarmi je pomerne nízka kriminalita. Od nových kamier však očakávajú zníženie páchaných zločinov na úplné minimum. "Jednoznačne chceme zabezpečiť pocit bezpečia pre našich obyvateľov, ale aj pre turistov," hovoril Jozef Štefaňák.


Bezpečne sa cíti aj Mokoš
Hlava Vysokých Tatier sa vo svojom meste cíti bezpečne. Tento krok jeho bezpečnosť ešte zvýši. Príklad od primátora z Podolínca si však primátor Vysokých Tatiern ezoberie. Vývody kamerového systému nebudú namontované v jeho kancelárii.

Celý projekt vyšiel na 37 500 eur. "Tridsaťtisíc sme dostali z Rady vlády pre prevenciu kriminality, 7 500 eur nám dalo mesto Vysoké Tatry," uviedol Štefaňák.

 

zdroj: Marie Melníková, Tatranský Korzár
 


 

Otvorenie kamerového systému

otvorenie kamerového systému 1

otvorenie kamerového systému 1

otvorenie kamerového systému 2

otvorenie kamerového systému 2

otvorenie kamerového systému 3

otvorenie kamerového systému 3

otvorenie kamerového systému 4

otvorenie kamerového systému 4


 
 
otvorenie kamerového systému 5

otvorenie kamerového systému 5

otvorenie kamerového systému 6

otvorenie kamerového systému 6

otvorenie kamerového systému 7

otvorenie kamerového systému 7

otvorenie kamerového systému 8

otvorenie kamerového systému 8


 
 
otvorenie kamerového systému 9

otvorenie kamerového systému 9


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka