Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Susedská hliadka 2008

Podvodníci na seniorov nemajú


  Do akčného plánu prevencie kriminality zahrnuli členovia Mestskej polície Vysoké Tatry predovšetkým rizikové skupiny obyvateľstva, medzi ktoré seniori patria pre svoj vek a tým slabšiu fyzickú, sociálnu a psychickú obranyschopnosť pred rôznymi živlami páchajúcimi trestnú činnosť.
Október, považovaný za mesiac úcty k starším aj so svojím prvým dňom, ktorý je Medzinárodným dňom seniorov využili mestskí policajti na zintenzívnenie spolupráce s členmi všetkých piatich tatranských klubov dôchodcov, ktoré postupne navštívili so sériou prednášok, aby im sprostredkovali najnovšie poznatky v boji s kriminalitou.
  Predposledná beseda sa rozvinula minulý piatok medzi seniormi v Tatranskej Kotline, ktorí samotných „mestskáčov“ už neraz presvedčili záujmom o dianie v okolí. Opatrnosti však nikdy nie je dosť. „Všetci sa tu poznáme, snažíme sa byť ostražití,“ konštatuje Pavol Pirschel, ktorému pritakáva Ján Bogačík a ostatní. „Počuli sme veľa o neserióznych spoločnostiach, ktoré organizujú zájazdy na prezentačné podujatia, aj z tlače sme sa dozvedeli o podvodníkoch, ktorí navštevujú ľudí a odchádzajú od nich s celoživotnými úsporami. Falošných plynárov či poštárov isto nevpustíme,“ je presvedčená pani Marta Čermáková.
  „Možné nebezpečenstvo tejto skupine hrozí, pretože podvodníci ani tak nezneužívajú intelekt, ale sociálne cítenie ľudí,“ hovorí zástupca náčelníka MsP Jozef Štefaňák. O senioroch je známe, že sú vďačným zdrojom zlodejíčkov a kšeftárov.
  Aj príchod eura znamená pre seniorov, ktorí majú obmedzený prísun informácií potenciálne riziko. „Pri výmene korún na eurá sa treba jednoznačne vybrať do banky a netešiť sa z niekoho, kto vám zazvoní pri dverách, že vám ušetrí cestu do mesta a vymení vám ich bezplatne,“ apeluje Štefaňák na vnímavú skupinu, a dodáva, že: „Národná banka Slovenska bude mince vymieňať ešte päť rokov a bankovky ešte niekoľko mesiacov. Preto nie je dôvod na paniku.“
  Záver prednášky aj v tomto klube patril debate o medializovaných prípadoch okradnutých spoluobčanov. Preto – opatrnosti a ostražitosti nie je nikdy dosť! (luci)

Zdroj: Tatranský Dvojtýždenník


 

Susedská hliadka 2008

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka