Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Skončili sa Tatranské Vianoce 2007

VYSOKÉ TATRY (2. január 2008) - Slávnostným novoročným koncertom vo vile Flóra v Starom Smokovci sa včera skončil seriál podujatí s názvom Tatranské Vianoce 2007.
Mesto Vysoké Tatry pripravilo pre návštevníkov i domácich obyvateľov 25 programov, v rámci ktorých sa predstavilo vyše 150 účinkujúcich zo všetkých kútov Slovenska.

„Dôraz bol kladený hlavne na obdobie medzi sviatkami, kedy je vo Vysokých Tatrách naj-viac návštevníkov. Len medzi prvým sviatkom vianočným a novým rokom sa uskutočnilo až štrnásť podujatí, čo v priemere predstavuje takmer dve akcie za deň," povedal drama-turg Tatranských Vianoc Ján Bendík z oddelenia kultúry a športu mesta Vysoké Tatry.

Mesačný maratón podujatí venovaných najkrajším sviatkom roka otvoril Tatranský putu-júci Mikuláš, ktorý spoločne so svojim sprievodom priniesol darčeky najmenším Tatran-com vo východnej časti mesta. Putujúceho Mikuláša vzápätí vystriedal Tatranský čarovný Mikuláš so štedrou nádielkou pre školákov. Súčasťou bohatej programovej ponuky Tat-ranských Vianoc 2007 bolo aj oficiálne otvorenie zimnej lyžiarskej sezóny. Seriál podujatí venovaných 60. výročiu vzniku mesta Vysoké Tatry zavŕšila v tretiu decembrovú nedeľu spoločná bohoslužba za účasti členov oboch najpočetnejších cirkví. Na Vianočnom kon-certe pod holým nebom, na ktorom zazneli aj sviatočné melódie v podaní Popradského dychového kvinteta, sa predstavili deti z tatranskolomnickej základnej umeleckej školy.

Prvý sviatok vianočný ozvláštnila zaujímavá kombinácia gitary a harfy v podaní dvojice mladých umelcov, zvaných Duo EGGCUTTERS. Vianočný komorný koncert vystriedala v druhý sviatok vianočný Vianočná rozprávka. Pred očami divákov ožila v podaní košické-ho Divadla Maškrta nežná variácia biblického príbehu upraveného do rozprávkovej podo-by o láske, narodení Ježiška a o všetkých, čo prichádzajú vždy na Vianoce. Známe via-nočné skladby od viacerých svetových autorov v podaní dvadsaťpäťčlenného sláčikového orchestra MUSICA IUVENALIS z Košíc a opernej divy Lucie Knotekovej zazneli počas Veľ-kého Vianočného koncertu v posledný decembrový štvrtok v Grandhoteli Praha v Tatranskej Lomnici. Z technických príčin zrušenú Tatranskú predsilvestrovskú show, ktorej dejiskom malo byť Štrbské Pleso, nahradil koncert hudobnej skupiny Metalinda v Tatranskej Lomnici.

Výber z najúspešnejších horských filmov zo známych svetových festivalov ponúkli Viano-ce s horským filmom, nechýbali ani Folkové Vianoce so skupinou HUPS či Rockové Viano-ce s popradskou formáciou MAGIC SEVEN. Vysokými Tatrami sa niesli aj operné árie a piesne od svetových autorov či najkrajšie operetné melódie Gejzu Dusíka, Franza Lehá-ra či Emericha Kálmána v podaní košického spevoherného súboru ARS LIRICA a hostí z vokálneho súboru TRIÁSZ VARIETAS z Veľkého Krtíša. Silvestrovský večer patril nielen jazzu, ale aj popu, blues a rocku v podaní DUO GUITAR EMOTION a speváka Jaroslava Kuľhu. Do nového roku vkročili Vysoké Tatry majstrovským cimbalom v podaní virtuóza na tomto nástroji Dezidera Oláha, ktorému sekundovala piesňami zo známych muzikálov a operiet Silvia Kotková.

„Program celého seriálu bol namixovaný tak, aby si mohol prísť na svoje doslova každý. Všetky podujatia sa stretli s pozitívnym ohlasom zúčastnených návštevníkov, nevyníma-júc hostí z Nemecka či Anglicka, ktorí prišli cielene na niektoré z ponúkaných koncertov,“ podotkol Ján Bendík. Ako dodal, programy Tatranských Vianoc 2007 vzhliadlo vyše 2 600 divákov, čo je v priemere viac než sto na jeden program.


 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka