Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Pohár primátora Vysokých Tatier po novom

V PRVOM KOLE DOMINOVAL ŽDIAR

Pohára primátora Vysokých Tatier  žiakov ZŠ v zjazdovom lyžovaní vstúpil do svojej druhej desaťročnice s viacerými novinkami. Oddelenie kultúry a športu MsÚ Vysoké Tatry získalo totiž nových oficiálnych spoluorganizátorov, ktorými sa stali Mesto Poprad a ZŠ Ždiar. Týmto získali celé preteky omnoho širší záber. Kým v minulom roku súťažili na svahoch žiaci z piatich základných škôl, v tomto roku už z dvadsiatich ZŠ, čiže účasť stúpla štvornásobne !   Pre Mesto Vysoké Tatry je výhodou aj to, že dve z troch súťažných kôl hradia finančne jeho partneri, kým v predchádzajúcich rokoch  muselo Mesto Vysoké Tatry hradiť zo svojho rozpočtu všetky tri, resp. štyri kolá. V neposlednom rade medzi pozitíva XI. ročníka Pohára primátora Vysokých Tatier v zjazdovom lyžovaní možno zaradiť aj fakt, že takto sa tatranské deti môžu zoznámiť aj so svahmi v podhorí a celý seriál pretekov tak môže byť pre nich omnoho pestrejší i zaujímavejší.

Prvé kolo seriálu sa uskutočnilo v piatok 16. februára v Lučivnej. Jeho organizátorom bolo Mesto Poprad reprezentované referátom športu a mládeže MsÚ. Na svahu si najlepšie viedli pretekári zo Ždiaru, ale ani naše, tatranské školy sa v bohatej konkurencii nestratili.

V kategórii mladších žiakov súťažilo 48 pretekárov, víťazstvo si vybojoval Róbert Mačák zo Ždiaru. V prvej desiatke sa umiestnili dvaja reprezentanti Vysokých Tatier – 7. miesto získal Jakub Húščava (ZŠ Tatranská Lomnica) a 10. miesto Jerguš Dianiš (ZŠ Dolný Smokovec).

V kategórii mladších žiačok súťažilo rovných 50 slalomárok a tu si všetky tri miesta na stupňoch víťazov vybojovali pretekárky zo Ždiaru. Víťazkou sa stala Veronika Pitoňáková. Na veľmi peknom 4. mieste skončila Ema Kontríková (ZŠ Dolný Smokovec). V prvej desiatke skončili ešte dve Tatranky – na 8. mieste Simona Hudáková (ZŠ Dolný Smokovec) a na 10. mieste Adriana Regitková  (ZŠ Tatranská Lomnica).

V kategórii starších žiakov bola účasť najpočetnejšia. Súťažilo až 57 pretekárov. Palmu víťazstva si opäť vybojoval reprezentant ZŠ Ždiar Tomáš Mačák. Do prvej desiatky početného štartového poľa sa zmestil iba jeden Tatranec – Marek Solčanský zo ZŠ Tatranská Lomnica obsadil cenné 8. miesto.

V kategórii starších žiačok súťažilo 40 slalomárok. Zvíťazila Eva Trajčíková z 8-ročného Gymnázia Dominika Tatarku v Poprade. V prvej desiatke sa umiestnili dve reprezentantky ZŠ Dolný Smokovec – na 7. mieste Lenka Plšková a na 10. mieste Nikola Kubíková.

V predbežnom poradí družstiev vedie s náskokom obhajca minuloročného prvenstva a držiteľ Putovného pohára primátora Vysokých Tatier - ZŠ Ždiar (277 bodov). Na 2.-3. mieste sú spoločne ZŠ Dolný Smokovec a  8-ročné Gymnázium Dominika Tatarku v Poprade (po 151 bodov). Základnej škole v Tatranskej Lomnici patrí so ziskom 124 bodov predbežné 5. miesto.

Vzhľadom k tomu, že do konečného poradia jednotlivcov i družstiev sa započítavajú dva najlepšie dosiahnuté výsledky z troch kôl, všetko je ešte otvorené a výrazný náskok Ždiaranov ešte nemusí nič znamenať. A to napriek tomu, že v druhom  dejstve seriálu dňa 1. marca 2007 sa bude lyžovať v ich domácom prostredí, keďže práve ZŠ Ždiar je jeho organizátorom.