Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Otvorenie športovej triedy v školskom roku 2019/2020 - Základná škola s materskou školou, Dolný Smokovec

Otvorenie športovej triedy v školskom roku 2019/2020 - Základná škola s materskou školou, Dolný SmokovecVytlačiť
 

Vážení rodičia,

Základná škola s materskou školou, Dolný Smokovec 21, Vysoké Tatry v spolupráci s mestom Vysoké Tatry  a športovými klubom SnowSports Club otvára  v budúcom školskom roku 2019/2020 triedu s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy pre žiakov 1. ročníka so zameraním na všeobecnú športovú prípravu a lyžovanie.

Základné informácie:

  • s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy  na základnej škole je trieda určená pre žiakov  so športovým nadaním.
  • s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy je určená pre športovo nadaných žiakov, v ktorej je systematická športová príprava súčasťou vyučovania.
    Činnosť v trieda s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy je zameraná na optimálny rozvoj pohybových predpokladov žiakov pre športové odvetvia a zvyšovanie ich športovej výkonnosti.
  • Žiaci s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy sa vyučujú tie isté predmety a v rovnakom rozsahu ako žiaci klasických tried, majú však navyše predmet – Športová príprava. Predmet športová príprava sa ako súčasť výchovno-vzdelávacieho procesu vyučuje podľa osobitných učebných osnov vypracovaných v spolupráci so športovými zväzmi v súlade so zásadami športového tréningu.
  • Optimálny rozvoj pohybových predpokladov žiakov  s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy a zvyšovanie ich športovej výkonnosti je zabezpečené výučbou predmetov telesná a športová výchova a športová príprava, športová príprava ako tréningový proces, ktorý zabezpečuje SnowSports Club ako aj činnosťou žiakov v športových krúžkoch SCVČ Vyšné Hágy.

Otvorenie športovej triedy v školskom roku 2019/2020


 
 

dnes je: 18.8.2019

meniny má: Elena, Helena

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka