Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu vodorovná

Návšteva z Japonska

Po slovensky sa naučili pozdraviť.
Osemnásť zástupcov zoskupenia japonského združenia, klubu starších ľudí, penzistov prišlo na desaťdňový pobyt do Tatier. Pozvanie prijali tretíkrát, preto im navštívené miesta nie sú neznáme, podľa ich slov je však stále čo objavovať a obdivovať. Títo členovia tokijského združenia, bývalí stredoškolskí profesori, sú dobrovoľnými lektormi propagujúcimi Slovensko ako jeden z najkrajších kútov Strednej Európy.
Počas pobytu prejavili záujem o ľahšiu horskú turistiku, 24. augusta sa vybrali na Predné Solisko. Ocenili kombináciu pešieho presunu a horskej sedačkovej lanovky. Jeden zo zástupcov japonskej delegácie vyjadril spokojnosť s prístupovými chodníkmi v tatranskom teréne, ktoré sú podľa neho vo veľmi dobrom stave. Ocenili kvalitu, dýchateľnosť čerstvého horského vzduchu. Z osemsto členov spomínaného združenia sa každý z nich dostane za hranice svojej krajiny v priemere desaťkrát za rok. No nielen samoúčelné cestovanie, ale výmena skúseností a propagácia cieľových miesta je náplňou činnosti združenia.
Drobná japonská prekladateľka, zástupkyňa cestovnej kancelárie s vždyprítomným úsmevom tlmočila aj vieru v opätovné vzájomné stretnutia a kontakty. Ona sama prijala minulý rok pozvanie našou vládou, navštíviť Slovensko v máji a potom hneď v júni a má veľkú zásluhu na tvorbe bilaterálnych vzťahov.
Na ceste po Vysokých Tatrách sa 24. augusta návšteva z Japonska zastavila na Mestskom úrade v Starom Smokovci, na slávnostnom prijatí primátorom Tatier i zástupcov miestnej samosprávy.
Nemalú zásluhu na rozvíjaní kontaktov má oddelenie cestovného ruchu a zahraničných vzťahov MsÚ, ako aj riaditeľka ZŠ Dolný Smokovec, PaedDr. Haščáková s pedagogickým zborom. (luci)


 

Návšteva z Japonska

bez názvu
bez názvu

 
ÚvodÚvodná stránka