Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

MsP deťom 2012

Obdobie mimo sezóny venujú prevencii

VYSOKÉ TATRY - Mestská polícia vo Vysokých Tatrách využíva medzisezónne obdobie na rôzne preventívne aktivity.

„V letnom aj zimnom období máme vždy veľmi veľa roboty, tak sa aspoň mimo sezóny snažíme venovať čo najviac prevencii,“ konštatoval zástupca náčelníka mestskej polície Jozef Štefaňák. Minulú stredu sa zamerali na žiakov 4. ročníkov. Tým distribuovali zošit nazvaný Mestská polícia deťom, v ktorom im vysvetľujú, na čo si majú dávať pozor pri ceste do školy, na ktorých miestach by sa nemali hrať, či ako sa správať v lese. „Je to už piaty rok, čo to robíme, vždy ku koncu školského roka. Deti sú teraz viac vonku, dlhšie je vidno, o chvíľu sú prázdniny, budú viacej bez dozoru. Zošit je zameraný nielen na kriminálnu prevenciu, ale aj na prevenciu pred úrazmi, aby deti dávali na seba čo najviac pozor. Prvú časť preberieme s deťmi spoločne a tú poslednú, kde je krížovka, necháme, nech ju vylúštia spolu s rodičmi,“ vysvetlil Jozef Štefaňák. V ďalších dňoch ich čaká aj beseda so študentmi smokoveckej odbornej školy. K nim prídu so špeciálnymi okuliarmi, ktoré simulujú opilosť. „Teraz už môžu mať vodičské preukazy aj sedemnásťroční. A vidíme to sami okolo seba - stredoškoláci končia školy, robia rôzne majálesy, juniálesy a ťažká noha na plyne u mladých je neraz smrteľná kombinácia,“ dodal. Do konca mája majú pripravené aj prednášky odborníka s protidrogovou témou a v rámci dopravnej výchovy mobilné dopravné ihrisko na školách.(mna)

Zdroj: Podtatranské noviny


 

Mestská polícia deťom

   V stredu minulého týždňa pripravila Mestská polícia (MsP) Vysoké Tatry bezpečnostnú prednášku „Mestská polícia deťom" v Základnej škole v Tatranskej Lomnici. Už po piatykrát sa stretli príslušníci MsP so žiakmi. „Teším sa angažovanosti policajtov, pretože prevencie nie je nikdy dosť," hovorí zastupujúca riaditeľka Základnej školy Jitka Černá. Prednáška je určená pre žiakov štvrtých ročníkov, ktorí spolu s mestskými policajtmi riešia rôzne témy, ktoré obsahuje zaujímavá brožúrka. Pútavou formou hovorí o tom, s čím sa deti môžu stretnúť a čo sa im môže stať, ak nedajú na seba pozor. Detské kresby sú doplnené o užitočné rady, ktoré sa týkajú dopravy, športu, pobytu pri vode, v lese ale aj v bežnom živote. Posledná časť zošita obsahuje krížovku, ktorú deti lúštia doma s rodičmi.
   Autorom malej publikácie je Jozef Štefaňák, zástupca náčelníka MsP Vysoké Tatry, ktorý konštatoval, že touto prednáškou chcú poukázať na nebezpečenstvá, ktoré môžu deti postretnúť. „Do domácej úlohy sú zapojení aj rodičia, aby sa aj oni zaujímali, čo deti robia, s kým sa hrajú a ako trávia voľný čas,“ dodal Jozef Štefaňák. 

Zdroj: Podtatranský kuriér z 30. apríla 2012, http://www.podtatransky-kurier.sk, autor: isa


 

Štvrtáci sa učili ako chrániť, ale aj pomáhať
Už piaty rok Mestská polícia (MsP) Vysoké Tatry navštevuje štvrtákov tatranských základných škôl, aby sa im prihovorila a hravou formou ich upozornila na situácie, ktoré sa môžu v živote stať alebo na ľudí, ktorých môžu stretnúť, ale nie vždy by si mali z nich brať príklad. „Prišla nám jar, je pár mesiacov pred prázdninami čo je najvhodnejší čas na to, aby sme sa s deťmi stretli a pohovorili si. Počas leta bývajú deti častejšie samé, viac sa hrávajú po lese a miestach, kde nie sú pod dohľadom. Snažíme sa ich upozorniť nielen na kriminálnu prevenciu, ale aj na tú úrazovú,“ vysvetľuje dôvod stretnutí so školákmi zástupca náčelníka MsP Vysoké Tatry Jozef Štefaňák.
Školáci počúvajú denne upozornenia a zákazy od rodičov i pedagógov, ale predsa z úst človeka v uniforme to znie inak. „Je to také vážnejšie, keď nám rôzne historky rozpráva policajt. Myslím si, že si to aj lepšie zapamätáme,“ povedal Michal Teplický, štvrták Základnej školy s Materskou školou v Dolnom Smokovci. 
Na pomoc si policajti berú aj malú farebnú brožúrku Pomáhať a chrániť, v ktorej prostredníctvom detských kresieb a heslovitých upozornení sú opísané najčastejšie situácie, do akých sa deti nevedomky či vedome môžu dostať. Po besede každému dieťaťu ostáva aj publikácia. „Jej posledná časť je určená aj pre rodičov, ktorí by mali svojim ratolestiam pomôcť pri lúštení krížoviek. Chceli sme tak podnietiť v nich, aby sa viac zaujímali čo ich deti robia, kde a s kým trávia voľný čas,“ vysvetlil zámysel Štefaňák.

Foto: Minulý týždeň sa mestskí policajti stretli najskôr s deťmi z lomnickej školy a potom s deťmi z dolnosmokoveckej školy, ktoré sú aj na obrázku s besedujúcim Jozefom Štefaňákom.  Foto: ija


 

MsP detom 2012

MsP deťom

MsP deťom

MsP deťom

MsP deťom

MsP deťom

MsP deťom

MsP deťom

MsP deťom


 
 
MsP deťom

MsP deťom

MsP deťom

MsP deťom


 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka