Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

MDD 2007

Piatok sviatok
Deti tatranských škôl oslavovali Medzinárodný deň po štvrtýkrát spolu s Mestskou políciou Vysoké Tatry. Hlavnému organizátorovi, ktorým boli členovia Mestskej polície, pomohli pri prezentácii práce poriadkových a záchranných zložiek členovia Horskej záchrannej služby (HzS) oblastné stredisko, hasiči HaZZ Poprad a OO Policajného zboru Vysoké Tatry. Hravou náučnou a oddychovou formou získavali deti komplexnú predstavu o súčinnosti zložiek integrovaného záchranného systému.
Školákom z Tatranskej Lomnice sa neúnavne venovali všetci účinkujúci dopoludnia v piatok 1. júna na Relax park jazierku.
Na takmer skutočnú lanovku, zostrojenú z lán a karabín čakal „štrúdlik“ detí a akoby z neho neodbúdalo. Ponad vodu sa v závesnej sedačke povozila asi len polovica detí, ktoré mali záujem. Traja Michalovia – Gerčák, Kriššák, Pipta, Boby Štofan, Peťo Zavacký na terénnej štvorkolke, psy Lars a Tiger boli persónami rovnako obliehanými ako hasiči na „parádnom aute s húkačkou“, ako poznamenal očarený Maťko. Karol Petro a Peter Košár trpezlivo a do omrzenia vysvetľovali, ukazovali. Deti zvládli takmer ukážkový zásah vodou z vodnej prúdnice. S rešpektom obchádzali jedno z deviatich výjazdových vozidiel HaZZ Poprad, Mercedes Benz. Nazerali do jeho útrob, kde bol pedantne zoradený materiál – rezač skiel, ručné čerpadlo, rozbrusovačka, snehový hasiaci prístroj a iné neodmysliteľné náradie, potrebné pri zásahu.
Maťko a ďalší spolužiaci si v ten deň vyskúšali, s pomocou členky MsP Ľubky Petrigáčovej, ako sa nasadzuje policajná kukla, páčilo sa im dorozumievanie vysielačkami. Súťažili v nosení loptičky na lyžičke, na čo dozreli „policajným okom“ členovia MsP Marián Nedorost a Jozef Štefaňák. Predviedli im použitie služobnej zbrane, fingovaný zásah.
Chlapci sa pretekali, kto čo ešte nevyskúšal: „Pôjdem ešte na štvorkolku,“ hlásil Kristián. Adam už stihol: „ opiecť aj zjesť dobrú klobásku.“ Riškovi sa páči všetko, „vyskúšal by som ešte raz lanovku, štvorkolku, všetko...“
Pre školákov v Dolnom Smokovci, organizovala MsP rovnakú akciu nasledujúci pondelok 4. júna priamo v areáli školy. Ako sa nechali počuť, takto by oslavovali aj celý školský rok.(luci)

Zdroj: Tatranský dvojtýždenník č. 12


 

MDD 2007

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka