Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Bezpečný turista 2008

Tatranským „mestskáčom“ patrí ďalšie prvenstvo


  VYSOKÉ TATRY – Na piatkovej prezentácii tripartitnej spolupráce mestských polícií (MsP) predstavili tatranskí mestskí policajti bezpečnostnú súčasť uniformy, ktorá je na Slovensku zatiaľ unikátom.
  Už túto zimu sa ôsmi mestskí policajti mesta Vysoké Tatry zaodejú do reflexnej bundy so špecifickým šachovnicovým vzorom, ktorý ich odlíši od ostatných užívateľov odevu s reflexným efektom. „Inšpirovali sme sa u londýnskej metropolitnej polície,“ vysvetľuje zástupca náčelníka MsP Jozef Štefaňák pôvod vzniku špeciálneho odevu, ktorý napomôže ich jednoduchšej identifikácii v spleti množstva návštevníkov mesta Vysoké Tatry. Podľa náčelníka MsP Miroslava Kolodzeja sú „jeho“ policajti prví na Slovensku, ktorí siahli po zvýraznení bezpečnostného a ochranného odevu.
  Parlament len pred niekoľkými dňami schválil nový zákon o cestnej premávke, ktorým sa od 1. februára budúceho roku sprísňuje napríklad pohyb chodcov za zníženej viditeľnosti – mimo obce budú povinní mať na sebe dobre viditeľný bezpečnostný prvok. „Prostredníctvom projektov na zvýšenie bezpečnosti chodcov apelujeme na všetky vekové kategórie obyvateľstva a snažíme sa vybaviť ich bezpečnostnými reflexnými prvkami, presviedčame ich o dôležitosti prevencie a bezpečnom pohybe na cestách, nezabúdame však na vlastnú bezpečnosť “ informuje Štefaňák, koordinátor niekoľkých úspešných projektov tatranskej mestskej polície.
  Jedným z nich je projekt cezhraničnej spolupráce susediacich mestských polícií, do ktorej sa k iniciátorovi, MsP Vysoké Tatry, pridala poľská Straz miejska Zakopane a na našej strane MsP Poprad.
Druhé stretnutie polícií participujúcich na ochrane návštevníkov a obyvateľov na oboch stranách Tatier, ktoré sa tentoraz uskutočnila na slovenskej strane, sa nieslo aj v znamení predstavenia inovovanej osvetovej kampane.
  Už niekoľko sezón oslovujú tatranskí policajti návštevníkov pútavým letákom v dvojjazyčnej mutácii, z ktorého mohli čerpať dobré rady pri pobyte v Tatrách, no nielen v čase zvýšenej migrácie dovolenkárov, kedy vzrastá kriminalita.
  Najnovší bulletin je v štyroch jazykoch, k slovenčine a angličtine pribudla poľština a nemčina. Návštevníci turistických centier na oboch stranách Vysokých Tatier v ňom získajú komplexné informácie ako aj užitočné telefónne čísla, na ktorých v prípade potreby zastihnú pracovníkov mestských polícií – tatranskej, popradskej, zakopianskej i štátnej polície - Obvodného oddelenia Policajného zboru v Starom Smokovci.
  Policajná tripartita sa na druhom cezhraničnom stretnutí dohodla na vzájomnej výmene praktických skúseností návštevou slovenských mestskáčov v Poľsku a Poliakov u nás. (luci)

  popisok: Bezpečnostnú reflexnú bundu so šachovnicovým vzorom, ktorý je typickým doplnkom policajných uniforiem predstavili tatranskí mestskí policajti aj poľským a popradským kolegom.

Foto: luci
 

Zdroj Tatranský Dvojtýždenník
 


 

Bezpečný turista 2008

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu

 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka